Zdravotní péče v Thajsku – jak to řešit, je to OK?

Zdravotnictví v Thajsku

Thajsko je země, do které jezdí lidé z mnoha zemí kvůli dostupné zdravotní péči, která je zde na špičkové úrovni. A to myslím smrtelně vážně, já už třeba zuby si nenechám spravovat v ČR. Nejde mi o cenu, zaplatím podobně, ale nečekám, neobjednávám se, vše je na nejvyšší úrovni, já jsem zákazník kterého prostě nic nesmí bolet. Né takové ty kecy co jsem tu slýchal typu: no bude to bolet, ale to musíte vydržet. Lékaři k vám přistupují jako k zákazníkovi, vše vysvětlí, ukáží, pomalu, vklidu, na každý zákrok budete u někoho jiného mnohdy, aby jste byli u specialisty. Né že 1 zubař umí vše a je v tom nejlepší. Nemocnice v Thajsku mají zubaře, následně specialistu na čištění, specialistu na zubní kanálky apod. A podobně je to i v jiných odděleních.

Doporučuji se vyhnout malým klinikám, mám pro to několik důvodů. Přesto že to je mnohdy naprosto špičkové, tak můžete čekat na specialistu který pracuje např. v jiné nemocnici. Budou chtít hned řešit i věci co vás netrápí, z ceny umí také vykouzlit víc s argumentem že uváděné ceny jsou startovací apod. Nemocnice jsou jistější pro lidi kteří zde nežijí. I tak doporučím třeba porovnat 2 nemocnice a cenu pro daný zákrok.

Pokud by se vám něco stalo, doporučuji volat pojišťovně a pokud budete na malém ostrovu, snažte se zajistit transport do Bangkoku.

Jinak v nemocnici vás při návštěvě zaregistrují, většinou dostanete kartičku a papírový náramek s fotkou aby nedošlo k záměně pacienta. V dobrých nemocnicích opravdu nečekáte a neobjednáváte se, tedy můžete řešit např. Střevní potíže pokud tablety nezabraly, problém se zuby… vůbec se nebojte nemocnici navštívit a nenechávejte problém vyhnít.

Lékárny v Thajsku

Ještě upozorním že lékarny v Thajsku jsou mnohdy velmi kvalitní, dost lidí si nemůže dovolit neustále platit za zdravotní péči a tak chodí do lékáren, lékárníci často dokáží opravdu dobře poradit, ale doporučuji navštívit 2-4 lékárny, porovnat, utvrdit se v informacích.

Jinak pokud máte pocit že by vaše zuby něco potřebovaly a nevěříte příliš svému zubaři, tak v tento moment vám doporučím zajít né do nemocnice, ale do zubní kliniky v Thajsku, jsou snad všude, zaplaťte si za rentgen a vstupní vyšetření, doktor s vámi projde zub po zubu a vše probere. V ČR má mnoho lidí problém se dostat ke kvalitnímu zubaři, proto si můžete vyzkoušet místní zubaře a budete mít třeba nad čím přemýšlet při návratu do ČR. Já měl např. Zubaře který mi vždy jen kontroloval přes zrcátko zuby a tím to končilo. No pak se člověk nemůže divit že přicházely problémy.

Thajsko je hojně navštěvované i na kosmetické operace jako víčka, zvětšení poprsí apod. Zde ale neporadím, můžete se zkusit ale zeptat. O tom je cestování, že se ptáte, zkoumáte, poznáváte nové lidi, alespoň já to tak vnímám. Ono pak si člověk nemyslí že jsme středobod vesmíru a ti nejlepší 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 4 =