Vyprání prádla v Thajsku – Bangkok, ostrovy, jak na to?

Psal jsem zde nedávno článek Co si sbalit na cestu kde jsem popsal pár důvodů proč toho nevozit zbytečně moc.

Pokud však do Thajska jedete na 2 týdny a déle, jistě budete řešit špinavé prádlo a nedostatek toho čistého 🙂 Jak to vyřešit, jaké jsou možnosti a na co si dát pozor?

Na každém rohu najdete nápis laundry. V Bangkoku především v menších uličkách kolem hotelů. Na ostrovech téměř všude 🙂 To je dobrá zpráva, opravdu nebudete mít problém najít místo kde by vám prádlo vyprali.

Ceny vyprání prádla

Jsou asi 3 cenové možnosti, každý nabízí něco. Setkáte se s platbou za kus, např. tričko za 15 THB, cenou za kilo – 50-100 THB a cenou za pračku (toho je méně) – např. 200 THB za 8kg pračku. Podle množství špinavého prádla zvolte vhodnou volbu.

Tipy

  • Doneste na vybrané místo prádlo ráno (pro lepší cenu).
  • Počítejte s tím že např. místo 100 THB bude nabídnuto 200 THB, zde je to na vás, doporučím smlouvat a chtít avizovanou cenu, jinak jít jinam.
  • Pokud spěcháte a chcete mít prádlo např. druhý den ráno k dispozici, počítejte s přirážkou 50-100%, proto je dobré na to myslet včas a nebo neukázat že spěcháte a ptát se jen kdy to bude a podle toho zvolit vybrané místo.
  • Můžete si připlatit za vyžehlení, většinou 50% přirážka, já vždy vozím oblečení kde žehlení netřeba řešit.

Najdete i automaty – pračky kde hodíte mince a vyperete si sami, něco ušetříte, ale… je to většinou součástí větších objektů, např. když si pronajmete apartmán ve větší budově apod.

Osobně nedoporučuji využívat služeb hotelů, většina hotelů má ve skříňce pytle s nápisem laundry, stejně hlavně ty menší využijí služeb někoho z ulice a akorát zaplatíte více.

Na ostrovech jsem se setkal většinou s trochu nižší cenou než např. v Bangkoku. Naopak v Bangkoku vždy narazím právě třeba na nejvýhodnější volbu – platba za celou pračku. Kupodivu i na ostrově Phuket jsem narazil na spoustu velmi levných laundry servis.

Vždy mám prádlo do 1 dne vyprané, vysušené a složené do komínku, který je v průhledném balení. Občas jsem se setkal při nižší ceně že jsem prádlo dostal složené v igelitce, osobně s tím nemám problém.

Když vezmete v potaz, že zaplatíte např. 200 THB za celou pračku, tedy zřejmě za vyprání všeho co máte. Stojí to dle mého za to to udělat i před odjezdem. Nemusíte po příjezdu domu prát prádlo. Nenačichne vám kufr a věci kolem. Já osobně jsem za tyto služby nesmírně rád. Vozím si méně nemuchlavého oblečení. Nemusím tahat veliké kufry, platit příplatky na letištích apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =