Výlety z Bangkoku – co vybrat a na co si dát pozor?

Výlety z Bangkoku

Asi většina trošku slušných hotelů v Bangkoku nabízí také výlety. Osobně doporučím navštívit nějakou agenturu na výlety. Je jich plno, většinou malé krámečky, dostanete za své peníze více!

Výlety po Bangkoku

Určitě navštívíte Budhy – spící Buddha, velký Buddha, Grand Palace, to jde navštívit v rámci 1 dne. Ještě třeba od paláců lze ject lodičkou po řece. Poté můžete vidět třeba Lumphini park kde jsou volně žijící varani. Můžete si půjčit šlapací labuť na půl hodinky za 40 THB a večer navštívit např. Khao San Road – hodně rušnou čtvrt v Thajsku. Tam najdete zajímavé jídlo, zábavu, spoustu lidí, celkově budete mít nabušený a pěkný den. Zajímavý je podmořský svět v Sea Life který je součástí nákupního centra v Bangkoku. Ale je opravdu veliký, jezdíte tam i na lodičkách, ve větším tiketu máme vstupenku do vedlejšího nákupního centra na 5D kino a voskové figuríny. Zajímavý je floating market. No zajímavých míst je plno, však je toho plný internet, já vybral to co se třeba líbilo mně.

V okolí Bangkoku

Za okolí považuji to co je cenově dostupné přes taxi, takže např. Dream World. Tedy zábavní park. Zaplatíte ticket a máte neomezené vstupy na atrakce. Safari World – krásná ZOO s plno možnostmi + pěkné safari. Tyto parky jsou z centra Bangkoku přes 30 kilometrů vzdálené (30-40 km), ale taxi vás tam dostane kolem 400 THB, tak proč to nevidět 🙂

Větší vzdálenosti

Zde už budou výlety od agentur. Jen si dejte pozor aby to nebyl výlet ve stylu 7 hodin autem někam, 7 hodin autem zpět a nic moc program. Zažil jsem, takže vím o čem mluvím. 🙂 Hezké jsou výlety za slonama, lodičky přes řeku, třeba řeka Kwai a následně cesta starým vláčkem.

Můžete také navštívit města jako Pattaya, buď usmlouvat taxi, nebo využít agenturu. V Pattayi se dá za pár drobných dostat lodí na ostrov a užít si koupání v moři.

Další možností je udělat si třeba výlet na pár dní na nějaký ostrov, letenky lze sehnat za dobré ceny. Například ostrov Phuket a z něj je možné uskutečnit další výlety, třeba na ostrov Phi Phi.

Plánujte předem a né příliš až na místě 🙂

Já miluji improvizaci a nikdy nic předem neplánuji. Proto vám poradím, plánujte, kor pokud nemáte moc dní. Lze toho vidět hodně, ale také se můžete trmácet na 2 místa která jsou od sebe hodně vzdálená. Udělejte si třeba soupis na každý den. Na Google Mapách vidíte vzdálenosti a tak si snadno uděláte pořadník. Mimochodem pokud řešíte mapy Thajska, mrkněte na můj článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + two =