Thajsko očkování

Zdravotnictví v Thajsku

Plánujete vyrazit do Thajska a řešíte zda se očkovat? Dnes to trošku popíši. Samozřejmě pokud se zeptáte doktora, většinou řekne ANO! Koukne na doporučená očkování a doporučí 3, 4 vakcíny. Ale to vám ostatně doporučí téměř všude. Stejně jako plno lidí by vás v ČR očkovalo na všehno možné.

Na začátek objasním, že nejsem rozhodně proti očkování. Téměř jsme vyhubili spoustu rizik díky očkování. Na druhou stranu jsem proti preventivnímu očkování typu: Co kdyby náhodou. Protože mám názor, že očkování je krutý záhul pro organismus. Takže můj názor je – očkujte se s rozumem.

Pokud budete mít nějakou nemoc, máte dlouhodobě slabou imunitu, tak se můžete naočkovat. A třeba si tu imunitu ještě více rozházet. A nebo být soudní a necestovat do zemí s rozdílným klimatem, rozdílnými hygienickými standardy atd.

Thajsko očkování – co se obecně doporučuje

Nejčastěji se doporučuje očkování na žloutenku A+B, očkování proti břišnímu tyfu. Dále například vakcina proti choleře, očkování proti japonské encefalitidě a občas i nějaké další pokud plánujete pobývat např. na venkově.

Thajsko očkování – co doporučuji

Osobně doporučím očkování proti žloutence. To vám poslouží i u nás a v dalších zemích. Thajsko má jiné hygienické standardy, tedy toto vidím jako rozumné. Bez tohoto očkování doporučím větší opatrnost.

Malarika vozit do Thajska je nesmysl. To je stejně nejlepší řešit na místě pokud máte problém. Podobně je to s dalšími léky. V Thajsku koupíte levně léky, zdravotní péče je tu velmi dobrá, hlavně tedy v nemocnicívh např. v Bangkoku (já si připadal že jsem přijel z banánový republiky). Proti komárům a rizikům z toho plynoucích je nejlepší na místě pořídit repelent. Taková blbost vás ochrání před více možnými nemoceni na rozdíl od očkování, které je většinou na 1 konkrétní nemoc.

Tedy abych to shrnul, mé doporučení je očkování proti žloutence, používat repelent. Snažit se navštěvovat restaurace kde jsou větší točky, více lidí. Ideálně mít třeba dezinfekční gel. Nepít vodu z kohoutku, různé vody v restauracích zdarma (pokud nejsou v lahvi), vyhnout se ledu ve sklenicích.

Opatrnost pak především třeba před opicemi. Ono jsou hezké, ale kousnutí vám může pěkně zavařit. Kvalitní pojištění je též základ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − six =