Thajsko období dešťů

Jak je to v Thajsku s obdobím dešťů a klimatem? A co si představit pod pojmem období dešťů? Popíši zároveň rozdíly počasí během tohoto období.

Thajsko nabízí pro představu 3 roční období. Období veder, období dešťů a období chladna. Tropické podnebí v Thajsku je ovlivňováno monzonovými dešti a větry, které stojí za změnou ročního období.

Jihovýchodní monzun přináší silný déšť z Indického oceánu v průběhu zmíněného období dešťů.

Kdy je v Thajsku období dešťů?

Toto období je v Thajsku od června do října. Monzuny jsou nepravidelné a silné. Déšť je nejčastěji v odpoledních hodinách, ale to neznamená, že by nemohlo pršet i v ranních hodinách. Nutno dodat, že to neznamená že opravdu každý den prší. Můžete mít týden, kdy ani nezaprší, ale také můžete mít pravidelný déšť každý den. Přesto deště jsou často krátké a silné. Mnohdy se zaplní silnice a cesty vodou, ale během chvíle je sluníčko a klid.

Období veder v Thajsku

Období veder – v Thajsku od března do května/června. Vysoké teploty v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu jsou pro mnoho lidí velmi nepříjemné.

Období chladna v Thajsku

Toto období je v rozdílné období na různých místech. Centrální část Thajska – prosinec – květen. Sever Thajska březen – květen. Některé části mají toto obdibí jen 2 měsíce, některé 6 měsíců. Každopádně toto období chladné není, teploty jsou stále kolem 30 stupňů a často i výš 🙂

Kdy vyrazit do Thajska s ohledem na počasí?

Ideální období pro návštěvu Thajska je listopad – březen. Méně srážek, teploty nad 25 stupňů. Rozdílný je východ Thajska jako např. Ko Samui. Zde je suché období od července do sprna a od ledna do dubna.

Proč období dešťů v Thajsku není nejhorším obdobím na návštěvu?

V Thajsku při období dešťů je méně turistů, klesají ceny hotelů až o 50%. Rozhodně jak jsem již zmínil období dešťů neznamená, že celou dobu proprší. Téměř v rámci každého dne bude třeba půlka dne, kdy je hezky. Thajsko nabízí teplé podnebí celý rok, podobně jako třeba Egypt.

Každopádně neexistuje způsob, jak mít jistotu, že za rok touto dobou bude takové a onaké počasí, proto tyto informace berte s rezervou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + 20 =