Thajsko mapa

Thajsko mapa oblastí

Jak se orientovat v Thajsku? Téma Thajsko a mapa. Po pravdě mi přijde zbytečné volit klasickou mapu. Dnes díky mobilům můžete mít mapu Thajska neustále v kapse a navíc na ní vyhledávat. Používat objížďky, vidět celkovou vzdálenost a mnohem víc.

Základní politická mapa Thajska


Jakou mapu v Thajsku použít na mobilu?

Zmíním se o navigacích. Můžete využívat offline navigace, například MapFactor, případně si stáhnout oblast do Google Map.

Nejlepší je ale mít online navigaci. V Thajsku můžete velmi levně pořídit mobilní sim kartu s internetem. Proč online navigaci v Thajsku? Jednoduše proto, že ani samotní taxikáři mnohdy nevědí, některé ulice jsou dlouhé, těžko hledat přímo číslo v ulici. Řešením je hledat samotný objekt. Hledáte restauraci? Neřešte název a číslo ulice, ale navigujte se přímo do restaurace.

Online navigace dobře poslouží jak Google Maps, tak mapy co jsou na iOS. Online mapy jsou v dnešní době velmi dobrý pomocník, který je zdarma. Dnes zvládají i veřejnou dopravu, tedy například v Bangkoku můžete využívat metro, chodit pěšky, na nějaké části využít taxi apod.

S online navigací jsem neměl sebemenší problém ani na ostrovech jako je Phuket nebo Phi Phi.

Mapa Thajska na plánování cesty doma

Pokud si chcete doma naplánovat cestu, doporučím opět online mapy. Tentokrát klasické Google mapy. Nejen že vyhledávají, ale můžete se podívat přímo na místo díky funkci streat view. Mnohdy uvidíte, že realita a fotka z katalogu jaksi příliš nekoresponduje 🙂 Nebo že moře je sice 500 metrů od hotelu, ale vzdušnou čarou.

Aktivní Google mapa Thajsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + fifteen =