Thajsko a jídlo – co vyzkoušet? Kde se dobře najíst?

Thajsko nabízí výborné jídlo, ovoce a spoustu pochutin k vyzkoušení.

V první řadě řeknu na co je dobré si dát pozor u jídla v Thajsku

  • hygiena – mnoho restaurací a především pouličních stánků na tom je jinak než to funguje u nás kde je milion hygienických předpisů a norem. Místní to zvládnou, ale pro evropana může být často problém. Za ta léta co máme vše sterilní, balené, připravované dle nejrůznějších směrnic je naše tělo zvyklé na tento standard. Buďte vždy opatrní, nejlepší je vybírat si dle toho, kde jsou opravdu velké točky lidí. Čistotu asi vždy na 100% neohlídáte, ale pokud stánek či restaurace připravuje jedno jídlo za jídlem, je to slušný předpoklad k tomu, že budete mít nezávadný pokrm z čerstvých surovin.
  • pálivá jídla – hodně jídel vypadá hezky, ale jsou hrozně pálivá, pokud někde vidíte nápis spicy, nebo vidíte feferonku, věřte že to bude většinou opravdu hodně pálivé.

Jídla za co nejnižší cenu v Thajsku

Pokud jste v Thajsku na delší dobu a potřebujete maximálně zredukovat výdaje, jídlo je místo kde lze hodně ušetřit. Přesto si stále lze dopřát dobré jídlo za slušnou cenu.

Můžete využít stánky, např. špízy se dají pořídit levně, v restauracích pak je třeba koukat na ceny. Většinou vychází nejlépe rýže s krevetami, dobrou variantou jsou též polívky. Dostanete opravdu velkou polívku s masem a nudlemi.

Nejlevněji se zřejmě dostanete v supermarketech. Např. řetězec 7 Eleven je téměř na každém rohu a lze si tam vzít balené polévky a rýže s masem.  Zdarma vám to ohřejí u pokladny. Dostanete pokrm který je sterilní. Chuťově stále poměrně slušný (plno levných hospod u nás nedokáže ani to) a za super cenu.

Naopak poměrně drahá jídla jsou v západních restauracích. No západních, většinou je to asijská představa o západní restauraci a jídla jsou mnohdy upravována v asijském stylu, ale třeba za pizzu zaplatíte více než u nás.

Fastfoody v Thajsku – některé nabízí dobré ceny, některé jsou mírně dražší než u nás. Doporučuji vždy důkladně projít nabídku, velké množství fastfoodů nabízí i nějaké jídlo velmi levně. Zřejmě aby to bylo dostupné i pro místní. Např. KFC a McDonalds mají takovou kartu na pultu. Tu můžete otočit, většinou druhá strana nabízí nějaké levnější pokrmy.

Užijte si jídlo a poznávejte 🙂

Pokud vás láká pouliční jídlo, osvědčili se mi stánky před velkými supermarkety. Jednak zde jsou velké točky, suroviny budou čerstvé, zároveň to vše vypadá čistě a pěkně. Na druhou stranu cena je logicky větší než u stánku v zapadlé uličce.

Ochutnat můžete parádní polévky, mořské plody, thajské knedlíčky, nejrůznější špízy, ryby na plno způsobů a skvělé pokrmy s rýží.

Narazíte na mnoho stánků s ovocem. Doporučuji vyzkoušet, ovoce v Thajsku je vynikající, zralé, plné chutí, u některého ovoce si až říkáte že to není dobré že to je moc sladké apod., no už máme chutě zničené tím podrženým ovocem a zeleninou co se u nás prodává. Já osobně bych mohl být jen na ovoci a zelenině v Thajsku 🙂

Zapít to můžete třeba místními pivy Singha a Chang, chuťově dobrá piva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − two =