Služby v Thajsku, co je rozumné využít?

Služby v Thajsku

V Thajsku si určitě zajděte na masáže, jsou levné a parádní. Jen doporučím nezačínat thajskou masáží, která může být pro dost lidí příliš drsná. Masáže v křesílkách, olejové masáže, to je pohodička, zaplatíte 250 THB případně o trochu víc a máte hodinovou masáž. Můžete si dopřát také masáž nohou.

Kadeřnické služby zde také nejsou drahé.

Praní prádla – určitě doporučuji, je zbytečné vozit si spoustu prádla a následně převážet špinavé prádlo. Jen obejděte více míst kde praní prádla (laundry) nabízí. Někde si účtují menší částku za každý kus prádla, jinde za kilo a najdete i místa, kde si účtují za celou pračku což je výhodné pokud toho máte hodně. Tak jako tak to není nic drahého, můžete si připlatit i za vyžehlení, já preferuji oblečení co se nemusí žehlit.

Obleky a šaty z Thajska

Obleky a košile na míru – zde doporučím hlavně nevyužijte doporučení od Tuk Tuku. V Bangkoku lze získat za velmi dobrou cenu oblek a košile na míru. Doporučím projít ulici Sukhumvit od stanice metra Nana, narazíte na desítky obchodů, můžete si project recenze na Tripadvisoru, nebo nejdříve navštívit prodejny. Poptat se a v obchodech co se vám budou líbit si zapamatovat název. Následně kouknete na Tripadvisor zda vše OK a můžete přijít a domluvit se. Snažte se stlačit cenu jak jen to jde! A u zálohy si připravte ideálně 30-40% a řekněte že víc teď nemáte, že máte peníze na hotelu. Nebude to problém a budou více motivovaní.

Hned si vás zaměří, za 1-2 dny budete muset přijít vyzkoušet prototyp. Krejčí si doznačí nějaké další věci a za 1-2 dny je vše hotovo. Můžete si nechat i oblek přivézt na hotel, ale doporučím to nedělat, zajděte do prodejny a před placením vyzkoušejte. Já mám takto parádní košile a oblek na míru a za skvělé ceny. Můžete vybírat látky, vnitřní látky, střihy z katalogů od Bosse a dalších světových značek, můžete si říci o monogram na košili…

Je spousta služeb co můžete využívat, důležité je zkusit smlouvat, regulérně třeba začít na 50% z ceny kterou jste se dozvěděli a buďte ochotní jít max. na 60-70%. Neplaťte hned za vše standardní cenu jen proto že se vám to zdá OK. Teď nemluvím o masážích a nákupních centrech, tam jsou ceny dané, ale jakmile pro vás někdo bude něco vyrábět, nebo budete kupovat něco na ulici, musíte ceny dostávat níž než jsou.

Vídám hodně lidí, kteří zaplatí de fakto cokoli a ještě dají dýško veliké, takto ale lidé zvyšují ceny všeho a to úplně zbytečně. Já jsem pro férový obchod, kdy získáte dobrou cenu a obchodník si stále vydělá (kdyby nevydělal tak na to nepřistoupí) ale je nesmysl všude připlácet a dávat velkiká dýška. Jen tím zvyšujete stále se zvyšující ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 11 =