Ostrov Phuket

pláž v Thajsku - ostrov Phuket

Thajský ostrov Phuket je oblíbenou destinací turistů. Nabízí pěkné pláže, spoustu zábavy a pěkné možnosti výletů. Je dobře dostupný, můžete mít dovolenou přímo na Phuketu, případně sem vyrazit levně letecky třeba z Bangkoku.

Ostrov Phuket má velmi slušnou infrastrukturu. Několik krásných pláží. Každý tu najde to své. Máte rádi večerní párty, živou hudbu, ruch, spousta restaurací a barů a moře berete jako doplněk? Potom pro vás bude dobrá volba lokalita kolem Patong beach.

Máte rádi méně lidí, krásné pláže a přírodu? Preferujete koupání, šnorchlování a výlety před party, restauracemi a bary? Potom si také vyberete.

Pláže na ostrově Phuket

Pláže na ostrově Phuket jsou po celém západním pobřeží. 7 pláží je oblíbených více či méně turisty, ale pláží tu je daleko víc. Na Phuketu také můžete vyrazit na některý z okolních ostrůvků, které nabízí zase jiné pláže.

Patong beach na ostrově Phuket

Patong beach je asi nejrušnější místo. Pláž sama o sobě je (dle mě) tou nejhorší na celém ostrově. Přesto je toto místo asi nejvíce navštěvované. Pokud preferujete zábavu, party, bary, restaurace, živou hudbu a koupání v moři máte třeba jen jako doplněk na chvilku, bude Patong beach přesně pro vás.

Patong beach je oblíbená často kvůli ulici Bangla. Zde se odehrává hlavní noční život. Spousta barů s živou hudbou, spousta barů se slečnami. Kolem obchodní centrum, spousta hotelů a všeho možného.

A pokud by jste rádi spojili rušnoust okolí Patong beach s pěkným koupáním, nic vám nebrání udělat si třeba výlet na jinou pláž, případně některý z ostrovů.

Karon beach na Phuketu

Karon beach je asi 2 největší pláž na tomto ostrově v Thajsku. Pláž je protikladem Patongu. Klidnější místo, bez rušného nočního života. Pláž je o poznání čistší. Místo vhodné třeba pro rodiny s dětmi.

Další zajímavé pláže na ostrově Phuket

  • Kata beach – pláž vhodná pro plavání, je zde obrovský korálový útes.
  • Kata Noi beach – okolí nabízí levnější možnosti ubytování, pláž patří mezi klidnější.
  • Surin beach
  • Kamala beach
  • Záliv Chalong
  • Mai Khao Beach
  • Yanui Beach
  • Layan Beach
  • Nai Thon Beach

A další pěkné pláže!

Na Phuketu počítejte například s dražší dopravou. Nejlevnější je si pronajmout skútr. Z letiště můžete využít například mikrobus, který vyjde levněji, než taxi. Nevýhoda je jediná, mikrobus postupně rozváží všechny pasažéry, takže cesta trvá o něco déle.

Na ostrově Phuket máte dostatek možností pro výlety. Ať už to jsou různé chrámy, rezervace, atrakce jako akvária nebo farma orchideí, je toho zde opravdu hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − one =