Ostrov Phi Phi Thajsko

Ostrov Phi Phi v Thajsku je jedním z dalších oblíbených ostrovů na dovolenou. Minule jsem vám představil ostrov Phuket, dnes se podíváme na ostrov Phi Phi.

Jedná se o jeden z nejvíce známých ostrovů Thajska. Vydat se sem můžete například i lodí z ostrova Ko Lanta, kdy cesta lodí stojí kolem 250 THB.

Ostrov Phi Phi v Thajsku a jeho proslavení

Ostrov se proslavil filmem s Leonardem di Capriem, hlavně tedy pláž Maya Bay. Na tento ostrov i díky tomu cestuje mnoho turistů. Ale najdete zde i krásná a klidná místa, stejně jako na živém ostrově Phuket.

Na slavnou pláž Maya Bay míří denně kolem 5 tisíc turistů a tak logicky toto krásné místo dostává zabrat. To vedo v nedávné minulosti i k dočasnému uzavření pláže.

Něco stručně k ostrovu Phi Phi

Ostrov leží v provincii Krabi. Jedná se o souostroví 6 menších ostrovů. Největším je Phi Phi Don s rozlohou kolem 28 čtverečních kilometrů. Na tomto ostrově máte možnost se ubytovat. Ostrov leží v dobré dostupnosti lodí z ostrovů Lanta a Phuket – konkrétně z Phuketu jste tu lodí za přibližně 2 hodiny.

Phi Phi patří k dražším destinacím v Thajsku. Dražší ubytování, služby apod. Na druhou stranu tu najdete luxusní zázemí.

Pláže na ostrově Phi Phi, to není jen Maya Bay

Maya Bay je krásná pláž jak jsem zmínil, ale také velmi vytížená. Přesto prostě stojí za návštěvu.

Hat Ayo je další nádherná pláž tohoto ostrova. Pláž vypadá jak z časopisu. Krásný bílý písek, průzračná voda a krásné okolí.

Další známé pláže jsou Monkey Beach a Ao Lo Moo Dee.

Ostrov Phi Phi je parádním místem pro šnorchlování, potápění se, nebo jen relax. Je zde i shark point, místo kde ke konci sezony jsou žraloci obrovští a vy máte možnost být mezi nimi podobně jako například na Filipínách na Sobolu.

Phi Phi ostrov v Thajsku
Ráj na zemi
Phi Phi ostrov v Thajsku
Phi Phi ostrov v Thajsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 2 =