Let na ostrovy z Bangkoku

Thajsko ostrovy

Na některé ostrovy v Thajsku se můžete dostat téměř každou hodinu letadlem a za pár korun. Na co si dát pozor a jak to funguje?

Letenky můžete obstarat přes libovolný web na vyhledávání levných letenek.

Zde doporučím : nekoukejte jen a pouze na cenu, ale na zavazadla. Dost letů po Thajsku má limit třeba jen 10kg na zavazadlo. Při online check-in lze většinou připlatit a vyjde to levněji než na letišti. Někdy se dokonce vyplatí vyšší třída a nebo prostě zvolit o pár korun dražší let, kde je ale limit vyšší. Pokud si plánujete cestu předem, můžete kouknout na tip co si sbalit do Thajska.

Po příletu na ostrov budete pravděpodobně řešit přepravu na místo kde máte hotel. Většinou můžete využít taxi (hodně ostrovů má vyšší ceny za taxi). Také jsou často k dispozici minibusy či dodávky, ty jsou výrazně levnější. Na druhou stranu rozváží postupně všechny pasažéry po hotelích a tak je to trochu delší cesta.

Na ostrovech jsem se setkal poměrně s přísnou kontrolou na letišti. Ono celkově v Thajsku mi ty kontroly přijdou důkladnější než na spoustě letištích v evropě. Např. velké zavazadlo mi otevřeli, vše vyndali, jelikož na dně byly kleštičky na nehty. Následně kleštičky daly zpět, a naskládaly zpět i oblečení, omluvili se a mohl jsem jít. Každopádně je to někdy nepříjemné.  Doporučím mít věci rozumně sbalené, drobnosti dát do taštiček.

Letenky netisknu, jen na letišti ukážu pas a letenku mi zdarma samozřejmě vytisknou.

Pokud jedete na pár dní do Thajska a chcete něco proletět, procestovat ostrovy třeba i lodí, doporučím u toho přemýšlet. Nekoukat jen a pouze na cenu hotelu, ale na dostupnot letiště/lodí/pláže… Snažit se sbalit co nejméně, ono tahat 2 kufry neustále a ještě za ně připlácet není výhra. Tyto detaily v konečném důsledku ušetří více než to zda zaplatíte za hotel 1500 nebo 1600 THB. A zpříjemní vám dovolenou a ušetří čas.

Letiště v Bangkoku – pokud si vezmete taxi, řekněte že chcete na Suvarnabhumi Airport – domestic flights.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 4 =