Průvodce provincií Krabi - Pláže, památky a příroda

Atraktivní přírodní scenérie v provincii Krabi

Provincie Krabi se nachází na západním pobřeží jižního Thajska a je proslulá svými dech beroucími scenériemi. Majestátní vápencové útesy, třpytící se tyrkysové vody a bílé písčité pláže činí z tohoto místa skutečný ráj pro milovníky přírody.

Útesy z vápence dávají krajině jedinečný vzhled a nabízejí vynikající možnosti pro lezení po skalách. Krabi je také známé svými úchvatnými korálovými útesy, které jsou domovem různorodého mořského života.

Pláže v provincii Krabi

Krabi je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě. Railay Beach, Ao Nang a Koh Phi Phi jsou jen některé z nich. Tyto pláže nabízejí nádherné výhledy, krystalicky čistou vodu a vynikající možnosti pro vodní sporty jako je potápění nebo šnorchlování.

Pláže jako Ao Nang a Railay jsou také ideálními místy pro milovníky vodních sportů, jako je windsurfing a jachting. Koh Phi Phi, scéna známého filmu "The Beach", je známá svými bílými písečnými plážemi a tyrkysově modrými vodami.

Historické a kulturní památky v provincii Krabi

Krabi není jen o přírodních krásách. Provincie je také bohatá na historické a kulturní památky.

Wat Tham Suea, známý také jako Tiger Cave Temple, je jedním z nejdůležitějších buddhistických míst v provincii. Dalšími pozoruhodnými místy jsou chrám Wat Kaew Korawaram a archeologické naleziště Ban Bor Thor, kde naleznete starověké jeskynní malby a artefakty.

Tabulka nejlepších míst k návštěvě v provincii Krabi

Název místa Typ místa Poznámka
Railay Beach Pláž Jeden z nejlepších míst pro lezení po skalách v Thajsku
Wat Tham Sua Chrám Slavný chrám s ohromujícím výhledem z vrcholu kopce
Emerald Pool Přírodní rezervace Nádherné přírodní koupaliště se smaragdově zelenou vodou

Tabulka zahrnuje nejen pláže, ale i chrámy a přírodní rezervace. Každé místo má své jedinečné kouzlo a nabízí různé aktivity pro návštěvníky. Zda se rozhodnete pro odpočinek na pláži, prozkoumání kulturních památek nebo prozkoumání přírodních krás, Krabi má pro každého něco.