Thajsko peníze. Jak platit v Thajsku?

Často vidím např. na Facebooku ve skupinách, že lidé chtějí koupit bahty a jsou ochotni připlatit. Ject pro to do vedlejších měst apod., to je podle mě naprostý nesmysl. Ztrácíte čas, peníze, proč to dělat 🙂

Osobní doporučení – peníze v Thajsku

Osobně doporučím si koupit eura nebo dolary. Tedy měny kde je většinou všude ve světě nejmenší rozdíl mezi nákupem a prodejem, snadno směníte v Thajsku na každém rohu, doporučím si projít třeba 5 směnáren, kouknete na kurzy a vyberete tu lepší. Valuty kupuji např. v Praze v Jindřišský, ale dnes po celé republice jsou již slušné směnárny, které poskytnou lepší kurz než banka a bez poplatku.

Určitě si vezměte i kreditní kartu. Ideálně takovou, kde neplatíte nějaké velké poplatky za výběry v zahraničí. To si zjištětě, mnoho bank také nabízí třeba za 150 Kč na měsíc nějaký lepší balíček, kde máte služby + výběry v zahraničí zdarma. To projděte v rychlosti, ať víte, ono je dobré to vědět, pokud chcete dále v budoucnu cestovat, tak budete připraveni. Bankomaty si účtují standardně kolem 220 THB za výběr, proto je naprostý nesmysl každý den vybírat 1000 THB.

Možnosti – jak platit v Thajsku

Jsou tedy možnosti – buď povezete hodně valut (dolary, eura) a kartu budete mít v trezoru v hotelu jen pro případ kdyby… Nebo budete chtít i vybírat a platit kartou. Pro takový případ kvůli poplatku 220 THB doporučuji vybírat maximum co jde. 20-30 tisíc THB, jak který bankomat. V ten moment vám ten poplatek příliš neprodražuje každý baht 🙂 Většinu si můžete dát do trezoru a nosit vždy jen něco u sebe.

Já osobně používám více kreditních karet. Nosím 1 a zbytek mám v trezoru a ještě 1 v kufru. Kdyby třeba i trezor někdo vybral, je dobré počítat vždy se vším. Náhoda je blbec, já mám mnohdy problém rozdělat oheň a někdo odhodí nedopalek cigarety a chytne celý les. Však to znáte 🙂

U bankomatů ještě pozor. Nabídnou vám u výběru zda chcete pevný kurz, to se většinou nevyplácí. Dejte pokračovat bez konverze, kurz budete mít takový jaký má vaše banka.

Na závěr

Jinak vždy se může stát že člověk o vše přijde. Pro tyto případy je dobré vědět že lze použít např. služeb Western Union. Jasně, není to nejlevnější, ale funguje to všude a kdokoli z rodiny vám může poslat peníze do celého světa. To píši jen proto, že kdyby se vám něco stalo, tak ať prostě víte a nestresujete se jak získat peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + one =