Filipíny – zajímavá destinace kam pokračovat

Filipíny

V Thajsku můžete být na pas jen 30 dní. Pokud nechcete prodlužovat víza a chcete se vydat dál, nabízí se mnoho zajímavých destinací. Osobně mi třeba přijde škoda nevyužít to, že jste na jiném kontinentu a zaplatili jste si drahou letenku.

Pokud chcete pokračovat dál, upozorním, nekupujte zpáteční letenku do Bangkoku. Ale jen jednosměrnou a další letenku jinam. Můžete navštívit třeba právě Filipíny a po nějaké době se zase vrátit do Thajska a být zde dalších 30 dní. Tedy můžete mít spáteční letenku, ale s delším časem odletu a mezitím se můžete vydat jinam 🙂 Případně můžete navštívit na pár dní Dubaj, ze které vede spousta mezinárodních letů a zároveň je blíž ČR.

Dost lidí na prodloužení víza volí Kambodžu. Jasně, pokud jde o to jen prodloužit si pobyt v Thajsku, tak je to asi optimální řešení s ohledem na finance.

Filipíny – můžete letět do Manily, případně třeba Cebu. Cebu je zajímavé pokud se chcete vydat následně na některé bližší ostrovy. Lze navštívit pěkné ostrovy lodí a ušetřit tak peníze. Já se teď zmíním o Manile a okolí.

Manila jako metropole Filipín

Manila je zajímavé město, přes 10 milionů lidí. Neustálé zácpy, mnohdy i 40km úsek pojedete třeba 2 hodiny v taxi. Uvidíte zde více chudoby. Třeba v noci když projdete ulice, spousta dětí spí na kartonech na zemi. Ale najdete zde i modernější čtvrti, Makati, Malate, osobně Manilu moc nemusím, ale proč to nezažít na třeba 3 dny. Je to zde zase úplně jiné. Od jídla, přes dopravu (místo tuk tuků můžete využít jeepney a tricykly).

Hned na letišti doporučím vzít bílé taxi, nikoli žluté které je dražší. Osobně bych volil hotely např. v části Malate. Můžete se projít kolem moře po části Baywalk, můžete zkusit zase zcela jiné jídlo.

Kam dál z Manily?

Kam dál? Samozřejmě se nabízí hned několik ostrovů. O tom najdete dost webů a článků. Vydat se ale můžete třeba do Angeles City. Taková menší Pattaya – město hříchu. Odtud třeba autobusem do Olongapo, kde nasednete do jeepney a vydáte se do Subic, což je takové přímořské městečko. Přes den koupání a večer zábava jako v Angeles City (Red Distric zóna je tu vcelku veliká). A zpět do Manily se dá ject autobusem, čímž dost ušetříte.

Filipíny jsou zajímavé, levnější, je to chudá země. Osobně doporučuji hlavně v Manile být obezřetný. Pokud vám chce někdo pomoct, pozvat na oběd apod., buďte soudní a odmítněte. Je zde dost chytačů na turisty. Stejně tak se vyhněte jakékoli nabídce pomoci, ať už vám chce někdo pomoci s kufrem na nádraží, nebo 2 mladé slečny chtějí udělat fotku (častý podvod).

Mimo Manilu už jsem tohle nezažíval, ale v Manile jsem se několikrát ukrutně spálil a byl jsem rád, že jsem neskončil zastřelený nebo ve vězení. Jen kvůli mé naivitě, pokud zde budete normální opatrný turista, nemusíte se bát.

Opatrnost je třeba též u taxi jako v Thajsku. Každopádně přes to všechno je to pěkná země, chudá, ale levná. S pěknou přírodou a zajímavými lidmi (především mimo Manilu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + six =