Co si sbalit do Thajska

Ano, do Thajska se z evropy dostanete s plno společnostmi s velkými váhovými limity. Pro příklad s Emirates jsem měl 30kg na odbavené zavazadlo a 7kg na kabinové zavazadlo. Do toho máte na sobě třeba bundu, kalhoty, nějaké věci v kapsách, taštičce apod., takže řekněme že můžete klidně přiject s 40kg i více věcí.

Proč tedy řešit co si sbalit do Thajska s ohledem na váhu?

Druhá věc je, že vám to bude komplikovat život. Především pokud chcete navštívit různá místa a ostrovy. V Asii je paráda, že se dá lítat za pár korun, třeba z Bangkoku na ostrov Phuket se lze dostat i pod 1000 Kč za zpáteční letenku pokud to zarezervujete pár dní předem. Letadla navíc lítají klidně každou hodinu. Ale počítejte u těchto místních letů po 1 zemi, že jsou zde většinou nižší limity. Např. 10kg na kufr + kabinové zavazadlo. A aby jste následně převezli vše co máte, tak můžete klidně zaplatit více než za letenku. Nesetkal jsem se s lety jako po evropě, že můžete mít zdarma jen kabinové zavazadlo. Ale většina letů má odbavené zavazadlo s nízkým limitem.

Podle mě je 10kg na zavazadlo + k tomu kabinové zavazadlo dostatečný. Stejně můžete mít dost na sobě, takže netřeba se stresovat. Jen je nesmysl si vozit 4 dlouhé kalhoty, 20 triček a milion blbostí. Lepší je si případně některé věci na místě levně koupit. Nebo si oblečení nechat vyprat, proč vozit 20 triček a 4 kalhoty, když hlavně na ostrovech je v každé ulici možnost nechat si levně vyprat prádlo? Je nesmysl převážet kufr špinavého prádla, tahat se s ním a ještě připlácet u letenky.

Co si sbalit do Thajska – osobní doporučení

 • 1 dlouhé kalhoty (např. džíny) – v tom pravděpodobně přiletíte, je tedy nesmysl balit další do kufru
 • 2 kraťasy
 • bílá trička, ty tu sice můžete levně koupit, ale tak ono nelze neustále vše kupovat, pár si jich vemte, moc to neváží. Bílá trika z bavlny jsou ideál. V Thajsku je horko a i takováto drobnost vám to trošku zpříjemní
 • bundy – zbytečný, ale pokud cestujete ze zimy, tak mějte 1 bundu na sobě, ideální je když je nepromokavá a vnitřní vložka lze odepnout, rázem máte jakoby pláštěnku 🙂
 • hygienické potřeby – zbytečné vozit sprchové gely, šampony, to má snad už každý hotel
 • obuv – na cestu si vezměte pohodlnou obuv a ta vám předpokládám bude stačit 🙂 zbytečné vozit patery boty.
 • mikiny jsou nesmysl, spíš ta bundička v které přijedete viz. výše kvůli dešťům
 • léky – naprosté minimum, jen to co musíte užívat na nemoci které máte. Nevozte imodium, věci na bakterie typu endiaron, přípravky na komáry a miliony blbostí. Na každém rohu koupíte levné léky, které navíc zde zaberou.
 • zkuste snížit elektroniku, na tom se dá ušetřit dost místa. Ono vozit 3 nabíječky, 2 powerbanky, notebook, tablet, mobil, foťák a další, to jsou prostě kila navíc, za která budete platit a budete je tahat, bude vás to limitovat, budete to hlídat… Ideál je to zredukovat. Pokud máte notebook a mobil, nepotřebujete ještě tablet. Pokud jste zvyklí fotit mobilem který fotí slušně a foťák moc nevytahujete, tak proč jej vozit. Pokud naopak rádi fotíte, tak jasně, vezměte foťák 🙂 Klidně omezte nabíječky a powerbanky na minimum, 1 nabíječka může sloužit více přístrojům.
 • kufry – ideálně co nejlehčí. Třeba kabinové zavazadlo může být jen nějaká lehká látková taška. Nemusí to být skořepinový kufr který váží sám o sobě 2kg
 • můžete navštívit např. Decathlon v ČR, kde koupíte za super peníze plno hobby outdoorových věcí. Především koukejte na malé, lehké a skladné věci na cesty, které mají ideálně více využití, preferujte více využitelné věci. Např. Kraťasy s připínatelnými nohavicemi a nepotřebujete kraťasy a kalhoty. Outdoorových výrobků je dnes celá řada a můžete se sbalit do malého kufříku na týdny cest 🙂

Co si sbalit do Thajska – nutné věci

Věřte že nic, Thajsko je levná země, vše tu koupíte, od oblečení přes jídlo, nevozte věci stylem tohle by se mohlo hodit.

Řešte opravdu nutné věci – pas – aby byla platnost 6 a více měsíců po odletu ze země. Cestovní pojištění, to jsou samozřejmě základní věci.

Pokud trpíte na žaludeční potíže, můžete si vzít vitamíny. Je dobré mít tělo v kondici, nemít oslabenou imunitu, tím si snižujete riziko nepříjemností.

Nezapomeňte na takové ty drobnosti, které se k moři vozí, ale přesto i ty samozřejmě můžete koupit na místě. Myslím tím třeba sluneční brýle, opalovací krém, plavky 🙂

Dobrá může být příprava před odletem – do mobilu si například stáhnout navigaci. Ačkoli pokud používáte Google mapy, je to asi nejlepší volba. K tomu např. aplikaci Grab na taxi. Google překladač se také může hodit.

Můžete se také podívat na to co si sbalit do Maroka na dovolenou a podívat se na odlišnosti Afriky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − eight =