Co si přivézt z Thajska

Čili papričky v Thajsku

Do Thajska se jezdí za dovolenou, poznáním, relaxací, skvělým jídlem, parádním počasím. Ale může se vám hodit několik rad co si přivézt z Thajska. Nedávno jsem popsal co si sbalit do Thajska. Dnes popíši co k vašemu kufru ještě přibalit při odjezdu 🙂

Co si přivézt z Thajska – jídlo a kuchyně

Thajsko má nesmírně zajímavou kuchyni. I na ulici u různých stánkařů můžete ochutnávat různé dobroty. Mnohdy jsou to lidé jen s kolem, na kterém mají přimontovaný pultík malý gril, přesto dokáží vykouzlit doslova senzaci.

Nemá smysl doporučovat klasické potraviny, spíše jde o to přivézt malé věci, které vám dlouho poslouží a tak se porozhlédněte po koření, ale hlavně po různých pastách. Thajci používají nejrůznější pasty a omáčky jako rybí, wasabi, chili, citronové atd. Některé koupíte v tubách a můžete z toho vařit další rok 🙂

Zajímavý je také čaj v Thajsku, za pár korun zde pořídíte velmi kvalitní a chutný čaj.

Věřte že i čili papričky z Thajska jsou zajímavé a velmi, ale velmi pálivé 🙂

Co si přivézt z Thajska – oblečení a móda

V Thajsku koupíte samozřejmě za doslova pár korun spoustu oblečení, od různých kvalitních značek, až po kopie různé kvality. Třeba v Bangkoku máte jen na ulici Sukhumvit velké množství nákupních domů. Pánové mohou využít obleky na míru za dobré ceny, jen doporučím vždy firmu prověřit na Tripadvisoru, jelikož i v tomto oboru je zde hodně podvodníků.

Co si přivézt z Thajska – elektronika z Thajska

V Thajsku pořídíte levné mobilní telefony různých asijských značek, můžete mít mobil jako rezervní třeba, jen pozor na to, že hodně mobilů nebude zvládat české LTE.

Zajímavé je to v Thajsku především s ohledem na příslušenství a doplňky k počítačům a mobilům.

Co si přivézt z Thajska – kosmetika a doplňky

Na kosmetiku a doplňky do koupelny a domácnosti je Thajsko skvělá země. 100% Aloe Vera gel v tubách či pytlíčkách vám vystačí po celý rok, spáleniny, rány zahojí velmi dobře.

Různé masky jako čistící, regenerační atp. Od jednorázových až po různé pytlíčky s gelem a tuby. Podobně je to s krémy. U kosmetiky ale velký pozor na nápis Whitening, whiting apod., bělící kosmetika je v Thajsku hodně prodávaná.

Nesmím opomenout ani zubní pasty. Některé (hlavně v kelímkách) mi dělají velmi dobře na zuby. Můžete samozřejmě nakoupit i zajímavá mýdla, třeba jako pěkný dárek za pár korun. Dle mého lepší než sošky, figurky a věci do výstavky.

Co si přivézt z Thajska – suvenýry

Pokud chcete pořídit suvenýry a nic z předešlého jste si nevybrali, tak nezoufejte. V Thajsku toho lze pořídit opravdu hodně. Turisty jsou oblíbené také stánky, kde si vyberete taštičku. Na taštičku vám následně natluče prodejce vybrané kovové odznáčky jako slon, strom, pes atd. a jméno. Máte tak poměrně unikátní dárek za pár korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + 12 =