Ostrov Phuket

pláž v Thajsku - ostrov Phuket

Thajský ostrov Phuket je oblíbenou destinací turistů. Nabízí pěkné pláže, spoustu zábavy a pěkné možnosti výletů. Je dobře dostupný, můžete mít dovolenou přímo na Phuketu, případně sem vyrazit levně letecky třeba z Bangkoku.

Ostrov Phuket má velmi slušnou infrastrukturu. Několik krásných pláží. Každý tu najde to své. Máte rádi večerní párty, živou hudbu, ruch, spousta restaurací a barů a moře berete jako doplněk? Potom pro vás bude dobrá volba lokalita kolem Patong beach.

Máte rádi méně lidí, krásné pláže a přírodu? Preferujete koupání, šnorchlování a výlety před party, restauracemi a bary? Potom si také vyberete.

Pláže na ostrově Phuket

Pláže na ostrově Phuket jsou po celém západním pobřeží. 7 pláží je oblíbených více či méně turisty, ale pláží tu je daleko víc. Na Phuketu také můžete vyrazit na některý z okolních ostrůvků, které nabízí zase jiné pláže.

Patong beach na ostrově Phuket

Patong beach je asi nejrušnější místo. Pláž sama o sobě je (dle mě) tou nejhorší na celém ostrově. Přesto je toto místo asi nejvíce navštěvované. Pokud preferujete zábavu, party, bary, restaurace, živou hudbu a koupání v moři máte třeba jen jako doplněk na chvilku, bude Patong beach přesně pro vás.

Patong beach je oblíbená často kvůli ulici Bangla. Zde se odehrává hlavní noční život. Spousta barů s živou hudbou, spousta barů se slečnami. Kolem obchodní centrum, spousta hotelů a všeho možného.

A pokud by jste rádi spojili rušnoust okolí Patong beach s pěkným koupáním, nic vám nebrání udělat si třeba výlet na jinou pláž, případně některý z ostrovů.

Karon beach na Phuketu

Karon beach je asi 2 největší pláž na tomto ostrově v Thajsku. Pláž je protikladem Patongu. Klidnější místo, bez rušného nočního života. Pláž je o poznání čistší. Místo vhodné třeba pro rodiny s dětmi.

Další zajímavé pláže na ostrově Phuket

  • Kata beach – pláž vhodná pro plavání, je zde obrovský korálový útes.
  • Kata Noi beach – okolí nabízí levnější možnosti ubytování, pláž patří mezi klidnější.
  • Surin beach
  • Kamala beach
  • Záliv Chalong
  • Mai Khao Beach
  • Yanui Beach
  • Layan Beach
  • Nai Thon Beach

A další pěkné pláže!

Na Phuketu počítejte například s dražší dopravou. Nejlevnější je si pronajmout skútr. Z letiště můžete využít například mikrobus, který vyjde levněji, než taxi. Nevýhoda je jediná, mikrobus postupně rozváží všechny pasažéry, takže cesta trvá o něco déle.

Na ostrově Phuket máte dostatek možností pro výlety. Ať už to jsou různé chrámy, rezervace, atrakce jako akvária nebo farma orchideí, je toho zde opravdu hodně.

Dovolená v Thajsku se vším za 20 tisíc!!!