O webu

Thajsko, země kterou si spousta lidí doslova zamiluje. Na tomto webu se pokusím popsat některá úskalí, poskytnout tipy a podělím se i o nějaké ty fotky a zážitky. Je spousta webů, kde je uvedeno jaká víza existují, kolik kde co stojí, co jak dělat apod. To na tomto webu zřejmě v takové formě nenaleznete a to z jednoho prostého důvodu, Thajsko se stále velmi mění, né vše funguje tak jak je uvedeno a navíc nevidím důvod být 150 web který poskytne ty samé informace stále dokola.

Určitě zde naleznete i některé základní informace, ale k tomu vždy primárně osobní zkušenost a tipy.

Poprvé když jsem byl v Thajsku, myslel jsem si jak mám vše nastudováno, především např. ceny, po příjezdu jsem jednak byl hodně překvapený, načtené informace z desítek webů mi byly víceméně k ničemu a ceny byly úplně jiné, pokud si nastudujete weby na webu který ceny napsal před 3 lety, navíc byl autor třeba v menším městě a přijedete do centra Bangkoku, budete si říkat sakra a za týden utratíte to co jste si mysleli že budete mít na 2, 3 týdny 🙂

Stejně tak je např. Nesmysl z mého pohledu uvádět cenu u taxi za 1km, když většina lidí přijede do Bangkoku a prostě podle kilometrů platit nebude 🙂

Na závěr dodám proč web o Thajsku, je to moje láska, díky ohromnému turismu tu najdete vše co potřebujete (od špičkových nemocnic přes západní restaurace až po krásná nákupní centra), zároveň zde ale najdete i něco úplně jiného, skvělé pouliční jídlo, parádní lidi, krásnou přírodu…. Můžete si užívat stále poměrně levného života v krásném podnebí, ale také patřičného luxusu, to vše navíc v zemi která není tolik svázaná zákony, příkazy, vyhláškami, také toho budou mít asi dost, ale tolik se to zde neřeší, můžete vklidu žít, bez zbytečných starostí a možná si uvědomíte, že je fajn že na vše máme v naší zemi normy, zákony, limity, směrnice, ale že vlastně dost lidí nežije, ale píš přežívá, přesto že jsme poměrně vyspělá země která na tom finančně není vůbec špatně.

Dost se budu věnovat Bangkoku, který vnímám jako ideální místo pro začátek, naleznete zde vše potřebné, užijete si, poznáte spoustu nových věcí a zároveň je to ideální bod k cestě na ostrovy, do dalších měst nebo i do jiných asijských zemí.

Web jsem se rozhodl tvořit z několika důvodů – jednak bych rád pomohl dalším lidem, trošku i Thajsku, protože je toho stále dost co turisté ničí třeba i nevědomky a zároveň se rád chci s lidmi podělit o zážitky a hezké věci. Zároveň si říkám že by tu časem mohla vzniknout menší komunita lidí a mohl bych třeba i poznat nové zajímavé lidi a číst a poslouchat jejich příhody a zážitky. To je pro mě asi to nejdůležitější při cestování, já osobně se nehoním za plází která má ještě méně lidí, nebo ještě více bělejší písek apod., naopak miluju poznávat nový lidi, osudy, mít nové přátele, poznávat nové věci a jsem nesmírně rád, že v dnešní době lze cestovat, ten život je hned mnohem zajímavější.