Zdravotní péče v Thajsku – jak to řešit, je to OK?

Thajsko je země, do které jezdí lidé z mnoha zemí kvůli dostupné zdravotní péči, která je zde na špičkové úrovni a to myslím smrtelně vážně, já už třeba zuby si nenechám spravovat v ČR. Nejde mi o cenu, zaplatím podobně, ale nečekám, neobjednávám se, vše je na nejvyšší úrovni, já jsem zákazník kterého prostě nic nesmí bolet, né takové ty kecy co jsem tu slýchal no bude to bolet, ale to musíte vydržet. Lékaři k vám přistupují jako k zákazníkovi, vše vysvětlí, ukáží, pomalu, vklidu, na každý zákrok budete u někoho jiného mnohdy, aby jste byli u specialisty, né že 1 zubař umí vše a je v tom nejlepší, nemocnice v Thajsku mají zubaře, následně specialistu na čištění, specialistu na zubní kanálky apod. A podobně je to i v jiných odděleních.

Doporučuji se vyhnout malým klinikám, mám pro to několik důvodů, přesto že to je mnohdy naprosto špičkové, tak můžete čekat na specialistu který pracuje např. v jiné nemocnici, budou chtít hned řešit i věci co vás netrápí, z ceny umí také vykouzlit víc s argumentem že uváděné ceny jsou startovací apod. Nemocnice jsou jistější pro lidi kteří zde nežijí. I tak doporučím třeba porovnat 2 nemocnice a cenu pro daný zákrok.

Pokud by se vám něco stalo, doporučuji volat pojišťovně a pokud budete na malém ostrovu, snažte se zajistit transport do Bangkoku.

Jinak v nemocnici vás při návštěvě zaregistrují, většinou dostanete kartičku a papírový náramek s fotkou aby nedošlo k záměně pacienta. V dobrých nemocnicích opravdu nečekáte a neobjednáváte se, tedy můžete řešit např. Střevní potíže pokud tablety nezabraly, problém se zuby… vůbec se nebojte nemocnici navštívit a nenechávejte problém vyhnít.

Ještě upozorním že lékarny v Thajsku jsou mnohdy velmi kvalitní, dost lidí si nemůže dovolit neustále platit za zdravotní péči a tak chodí do lékáren, lékárníci často dokáží opravdu dobře poradit, ale doporučuji navštívit 2-4 lékárny, porovnat, utvrdit se v informacích.

Jinak pokud máte pocit že by vaše zuby něco potřebovaly a nevěříte příliš svému zubaři, tak v tento moment vám doporučím zajít né do nemocnice, ale do zubní kliniky v Thajsku, jsou snad všude, zaplaťte si za rentgen a vstupní vyšetření, doktor s vámi projde zub po zubu a vše probere. V ČR má mnoho lidí problém se dostat ke kvalitnímu zubaři, proto si můžete vyzkoušet místní zubaře a budete mít třeba nad čím přemýšlet při návratu do ČR. Já měl např. Zubaře který mi vždy jen kontroloval přes zrcátko zuby a tím to končilo. No pak se člověk nemůže divit že přicházely problémy.

Thajsko je hojně navštěvované i na kosmetické operace jako víčka, zvětšení poprsí apod. Zde ale neporadím, můžete se zkusit ale zeptat. O tom je cestování, že se ptáte, zkoumáte, poznáváte nové lidi, alespoň já to tak vnímám. Ono pak si člověk nemyslí že jsme středobod vesmíru a ti nejlepší 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − 4 =